Jste z Moravy?? A jste otaku?? Tak se zapište SEM

Téma týdne

7 způsobů trestu smrti

22. března 2011 v 18:54 | Konoe Nayoko
Ve světě je používáno těchto sedm způsobů vykonání trestu smrti..

Elektrické křeslo - používá se ve 12 státech USA. Odsouzenec je připoután na křeslo, na hlavu a nohy se mu připevní elektrody. Poté dostane šok o síle 1500 - 2000 voltů.

Plynová komora - používá se v 5 státech USA. Do nádoby s kyselinou sírovou, umístěné pod křeslem odsouzence, se vhodí tableta s kyanidem. Komora se naplní smrtícím plynem.

Smrtící injekce - používá se ve 32 státech USA. Většina států používá nejprve anestetika, která odsouzence uspí a potom myorelaxancia, která navodí zástavu dechu a nakonec třetí složku, která vyvolá zástavu srdeční.

Pověšení - používá se ve 6 státech USA, Íránu, Íraku, Afghánistánu, Japonsku, Malajsii a na Jamajce. Odsouzenci se navleče na krk oprátka. Potom se otevře propadlo pod jeho nohama a váha těla odtrhne krční obratle i s míchou, srdce se zastaví. Je-li pád příliš pozvolný, může se odsouzenec postupně udusit. Je-li příliš prudký, dochází i k urtžení hlavy.

Ukamenování - používá se v Íránu. Na kamenování se podílí diváci, musí se však používat kameny přiměřené velikosti, tj. ani příliš malé - ty jsou neúčinné, ani příliš velké - mohly by usmrtit příliš rychle.

Zastřelení popravčí četou - používá se v Číně, Indonésii, Íránu, Íráku, Nigérii, dvou státech USA a na Tchaj-wanu. Odsouzenec je připoután na křesle, na hlavě má kápi, na prsou terč. Pět střelců pálí současně, jen jeden z nich nemá slepé náboje.

Stětí - používá se v Saudské Arábii. Hlava se usekne mečem. Správně by měl meč protnout míchu, ale někdy je k tomu potřeba více než jednoho úderu.

Deníček 22.3.

22. března 2011 v 17:54 | Konoe Nayoko
Konnichiwa!!
Takže dneska ráno byla zas škola..Toki je pořád nemocná a tak se mnou nešla..Jak jsem dorazila do školy, tak jsme měly hned první hodinu AJ (Angličtinu)..Učí nás paní učitelka Nevěřilová a já s Klárkou sme měly bejt skoušený z rozhovoru mezi zákazníkem a prodavačem (vlastně měla bejt skoušená celá třída..xDD)..Ale naštěstí nás úča nevyvolala a máme to až na čtvrtek (juchůů!!)..Po této hodině nastal ČJ (Český jazyk)..V té sme dělali cosi..Jakýsi kraviny..Pořád nějaký cvičný testy a to sme dělali 3 hodiny..A pak nastala PŘ (Přírodověda)..V té sme dělali lidské tělo a to byla teprv prdel!!..Úča donesla do třídy kostru a my sme si dělali prdel že ta kostra je úča v budoucnosti..xDD..No a pak konečně KONEC VYUČOVÁNÍ!!..Potom jsem měla kroužek kytary a zrovna nepřišel Dominik a tak sem měla prodlouženou hodinu..Hrála jsem různý písničky (nej Travička zelená..xDD)..No a pak sem šla dom a tam už na mě čekal taťka..Řekl mi že jede za KRAUSEM!!..Znáteho néé?? Ten z té televize..Show Jana Krause..No a asi se s ním potkal..Juchůů!!..Jela bych s ním ale měla sem úkoly a vrátili by jsme se až někdy v děvět hodin večer a úkoly bych už asi nestihla..Ae co už!!..Tata bude fotit a pak mi to ukáže a já to dám možná na blog..A proč za ním jel?? Pže tatův tata byl s Krauzovým v koncentračním táboře!!..No a jednou jsme byli na výletě a tam sme potkali toho herce co hrál toho létajícího ševce v jedné pohádce..No můj tata je fotograf..:DD..Já se sváma asi rozloučím mno..:DD..
Dewa!!
S pozdravem Konoe Nayoko
 
 

Reklama